یکشنبه 24 تیر 1403

دو پروژه خط انتقال آب و جاده دسترسی شهرک صنعتی سنندج ۴ در جریان دومین دور سفر استانی رئیس جمهور به کردستان افتتاح شد

  • 1402/08/12 - 11:57
  • - تعداد بازدید: 94
  • - تعداد بازدیدکننده: 91
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /Zutd

دو پروژه خط انتقال آب و جاده دسترسی شهرک صنعتی سنندج ۴ در جریان دومین دور سفر استانی رئیس جمهور به کردستان افتتاح شد

دو پروژه مهم خط انتقال آب و جاده دسترسی شهرک صنعتی سنندج ۴ در جریان دومین دور سفر استانی رئیس جمهور به کردستان امروز جمعه با حضور وزیرکشور و جمع دیگری از مسئولان کشوری و استانی افتتاح و این شهرک صنعتی به صورت واقعی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی کردستان ، شهرک صنعتی سنندج ۴ در هفت کیلومتری این شهر و در نزدیکی روستایی به نام سرنجیانه واقع شده است و عملیات اجرایی فاز نخست سال ۱۳۸۵ آغاز شد ولی به دلیل داشتن معارض ملکی متوقف و آنگاه در سال ۱۳۹۶ بار دیگر اجرای آن از سرگرفته شد.

وسعت این شهرک ۲۰۵ هکتار است و در ۲ فاز تعریف شده که فاز نخست آن شامل ۷۵ هکتار و فاز دوم آن هم ۱۳۰ هکتار است که فاز نخست این شهرک سال ۱۳۹۹ در حالیکه زیرساخت های اساسی همچون آب و جاده آن آماده نشده بود به بهره برداری رسید ولی به همین دلیل تعداد زیادی از واحدهایی که زمین به آنها واگذار شده بود قادر به ساخت سوله نبودند.

فاز نخست این شهرک زون بندی شده و اراضی آن در قالب ۲۴۶ قرارداد به متقاضیان واگذار شده و هم اکنون تعدادی از واحدهای تولیدی در آن شروع به احداث سوله کرده اند.

به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان شهرک صنعتی سنندج ۴ هم جزو پروژه‌های نیمه تمامی بود که دولت سیزدهم آنرا تحویل گرفت و تکمیل آن در اولویت قرار داده شد.

حمیدرضا امانی ادامه داد: پروژه جاده دسترسی به این شهرک صنعتی به طول ۲ کیلومتر تا خرداد سال جاری ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و از این ماه تا آبان با انجام کار جهادی به اتمام رسید.

امانی اضافه کرد: این پروژه که ارزش روز آن افزون بر ۱۰ هزار میلیارد ریال است به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان ایجاد خط انتقال آب این شهرک صنعتی را از دیگر پروژه های قابل افتتاح در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان خواند و افزود: خط انتقال آب شهرک سرنجیانه به طول ۱۵ کیلومتر بعد از گذشت ۲ سال آماده افتتاح شده است.

امانی کل هزینه انجام شده در شهرک صنعتی سنندج چهار را افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مطالعات و طراحی فاز دوم این شهرک صنعتی هم انجام شده و آماده برگزاری مناقصه و آغاز عملیات اجرایی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان یادآور شد: شهرک فناوری در جوار فاز نخست شهرک صنعتی سنندج ۴ در زمینی به مساحت ۶ هکتار احداث می شود و این پروژه در دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به کردستان کلنگ زنی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان ادامه داد: براساس برآوردهای انجام شده برای احداث زیرساخت های شهرک کارگاهی دانش بنیان استان نیاز به بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در دور دوم سفرهای استانی خود به منظور دیدار با مردم، بررسی مصوبات سفر دور اول و افتتاح ۱۶ کلان پروژه، صبح روز گذشته / پنجشنبه/ وارد سنندج مرکز استان کردستان شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیرو، میراث فرهنگی و گردشگری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رئیس جمهور را در سفر به استان کردستان همراهی می‌کنند.

حضور در مراسم بهره برداری از راه آهن سنندج - همدان، افتتاح فرودگاه سقز، دیدار مردمی در سنندج، دیدار مردمی در بانه، دیدار با روحانیون، فعالان اقتصادی و نشست خبری از جمله برنامه های دکتر رئیسی در سفر به کردستان است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی ۱۷ تیرماه سال ۱۴۰۱ دور نخست سفر خود به استان کردستان را انجام داد. رییس جمهور پاییز سال گذشته نیز در سفری یک روزه برای افتتاح پروژه انتقال آب سد آزاد به سنندج به این شهر سفر کرد.

حضور در مراسم بهره برداری از راه آهن سنندج - همدان، افتتاح فرودگاه سقز، دیدار مردمی در سنندج، دیدار مردمی در بانه، دیدار با روحانیون از جمله برنامه های دکتر رئیسی تاکنون بوده است.

دیدار با فعالان اقتصادی و نشست خبری از جمله دیگر برنامه های دکتر رئیسی در سفر به کردستان است.

  • گروه خبری : اخبار استانی,گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت چپ,گروه اسلایدر سمت راست,گروه اطلاع رسانی
  • کد خبر : 23342
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب