سه شنبه 08 خرداد 1403

ضرورت ایجاد زنجیره ارزش محصولات تولیدی کردستان

  • 1402/05/24 - 18:09
  • - تعداد بازدید: 54
  • - تعداد بازدیدکننده: 51
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZDac

ضرورت ایجاد زنجیره ارزش محصولات تولیدی کردستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در پایان بازدیدها و جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که بیش از سه ساعت به طول انجامید، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای نهضت احیای واحدهای راکد و نیمه فعال در استان و همچنین حمایت از تولید ومانع زدایی ها اقدام به اجرای طرح دوشنبه های تولید کرده ایم.

 
 
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان علی نوری در این نشست اظهار داشت: دوشنبه هر هفته در یکی از شهرستان های استان حضور می یابیم و از واحدهای مشکل دار آنها سرکشی می کنیم. 
 
وی با اشاره به اینکه در این بازدیدها بعد از شناسایی مشکلات واحدها   جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل می شود، افزود: امروز در سقز هم از 6 واحد صنعتی و کشاورزی و همچنین زیرساخت های صنعتی این شهرستان بازدید کردیم. 
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اضافه کرد: عمده مشکلات حوزه تولید و صنعت این شهرستان مربوط به تملک زمین، تسهیلات و زیرساخت های خدماتی هم چون برق بود. 
 
نوری یادآور شد: در بازدیدهایی که از زمان آغاز طرح دوشنبه های تولید از واحدهای تولیدی اعم از صنعتی وکشاورزی انجام دادیم تاکنون به این نتیجه رسیدیم که یکی از مشکلات اساسی  این بخش نبود زنجیره ارزش است. 
 
وی بیان کرد: برای ایجاد و تکمیل زنجیره ارزش در تعدادی از محصولات خاص در استان مثل گندم، لبنیات و فرش  اولویت بندی کردیم تا بهترین استفاده را از آنها داشته باشیم.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: تمرکز بر مرکز استان ما را به اهداف تعیین شده در رشد اقتصادی نخواهد رساند به همین دلیل ایجاد توسعه متوازن و عدالت محور در استان جزو برنامه های اولویت دار ماست. 
 
نوری یادآور شد: در حوزه تولید هم، توانمندسازی شهرک های صنعتی را در سطح استان جزو برنامه های خود قرار داده ایم. 
     
 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان* هم اظهار کرد: شهرستان سقز دارای یک شهرک صنعتی به مساحت 61 هکتار و یک ناحیه صنعتی به مساحت 38 هکتار واقع در شهر صاحب است.
 
حمیدرضا امانی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۲ قرارداد بهره برداری در شهرک صنعتی سقز منعقد شده است، بیان کرد: از آنجا که در حال حاضر زمین صنعتی در شهرستان سقز برای واگذاری وجود ندارد لذا تامین زمین و توسعه شهرک های صنعتی یکی از برنامه ها و اهداف ما در این شهرستان است.
 
وی بیان کرد: اقداماتی در راستای احداث شهرک صنعتی شماره ۲ سقز انجام داده ایم و امروز در تلاشیم با حضور معاون هماهنگی اقتصادی استاندار ،موافقت دستگاه های ذیربط در ارتباط با استعلام های آن تسریع و تسهیل شود.
  • گروه خبری : اخبار استانی,گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت چپ,گروه اطلاع رسانی
  • کد خبر : 22324
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب